Завантаження...
Меню

Кошик порожній

Анотація

Анотація

Коли стало відомо про затоплення порогів Дніпра для будування Запорізької Дніпрогес (Дніпрельстану), Дмитро Яворницький очолив так звану Дніпробудівську експедицію. Група видатних науковців провадили дослідження: П. А. Козар, М. О. Міллер, Д. І. Яворницький, А. В. Добровольський, В. А. Грінченко. Наприкінці 1931 р. Дніпровські пороги будуть затоплені разом із навколишніми селами та археологічними пам’ятками. Академік Дмитро Яворницький як один з найавторитетніших істориків українського козацтва подає не лише історичну, а й цікаву гідрологічну, природознавчу інформацію щодо території порогів Дніпра. Козаки тут утворили своєрідну утаємничену локацію, про що складено сотні легенд та оповідок. Будучи чудовим етнографом, Дмитро Яворницький звертав увагу на усні джерела і мав щастя поспілкуватися із літніми мешканцями території Дніпровських порогів. Це дало свій результат: десятки цікавих топонімів, їхнє лексичне походження в поясненні місцевих мешканців – все завдяки фольклористичним підходам науковця.

Перевидання раритетної книги Дмитра Яворницького «Дніпрові пороги» (1928 р.) здійснюється зі збереженням стилістики та нумерації сторінок оригіналу, але з усуненням друкарських помилок і неточностей. Для значної кількості світлин альбому віднайдено оригінали. Книгу доповнено сучасними передмовою, примітками та ілюстративним додатком з 29 фотографій, більшість з яких публікується вперше.
На архівних фотографиях представлено пороги Дніпра до будівництва Запорізької Дніпрогес. Для наглядності розроблена карта порогів Дніпра, що вклеяна в книгу. Текст історично-географічного нарису крім описів містить фольклорні, історичні та етнографічні відступи, присвячені українському козацтву, що мешкало на цій території.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців та всіх, кого цікавить українська минувшина.

Книга посвящена гидрологическому феномену природы Украины – Днепровским порогам. Академик Д. И. Яворницкий возглавил экспедицию, которая исследовала пороги Днепра до их затопления при постройке Запорожской Днепрогэс. Кроме природоведческих описаний много внимания уделено истории козаков, населявшие территорию днепровских порогов: это легенды, посвященные украинскому козачеству. В книге подано больше 100 уникальных фотографий порогов Днепра до их затопления. Особенностью книги есть карта-схема днепровских порогов, которая дает представление не только о сотнях топонимов и лоцманских ходах, но и о масштабах катастрофы, приведшие к затоплению сел и археологических памяток.

Відгуки (5)
 1. :

  Книга дуже і дуже рекомендована до прочитання! Цікава, легка, насичена!

 2. :

  Доброго вечора! Коли книжка з’явиться у продажу?

  • :

   Вітаємо! Планується 17 лютого, можливо, трохи пізніше. Можете у зворотньому зв”язку залишити заявку) дякуємо!

 3. :

  Доброго дня! Отримав примірник поштою. Книга просто чудова – цікава подача, доступно та захоплююче описана історія того краю, окремо хочу виділити ілюстрації, оформлення – все на дуже високому рівні, цю книгу приємно тримати у руках, показувати іншим, зберігати для наступних поколінь.
  Дякую вам за книгу!
  Однозначно рекомендую тим, хто ще вагається.

  • :

   дякуємо) таке позиціонування книги нам дуже імпонує)

 4. (Перевіряється власником):

  Доброго дня! Мав примірник цієї книги, але довелось пподарувати, після неоднарозових вимог. Чи буде вона знову у продажі?

  • :

   Дуже приємно) так, наприкінці цього місяця очікуємо)

 5. (Перевіряється власником):

  Доброго дня!
  Приєднаюся до всього вище сказаного. Книга претендує на надзвичайне доповнення як власної бібліотеки, так і чудовий презент для шанувальників історії рідного краю.
  Дякую видавництву за оперативність.
  Бажаю розвитку і процвітання!

  • :

   Дуже вдячні за оцінку! Спасибі за довіру та увагу до наших видань!)

Додати відгук

Схожі товари

Порфирій Демуцький
«Ліра і її мотиви»

Оправа: тверда
Формат: А4 (200х290х23 мм)
Обсяг: 310 с., 39 іл.
Папір: офсетний + крейдований
Вага: 1020 г
250 грн Придбати

Віктор Мішалов
«Харківська бандура»

Оправа: тверда
Формат: В5 (170х240х28 мм)
Обсяг: 368 с., 109 іл.
Папір: офсетний + крейдований
Вага: 766 г
70 грн Придбати

Порфирій Мартинович
«Українські записи»

Оправа: тверда
Формат: А4 (200х290х30 мм)
Обсяг: 534 с., 128 іл.
Папір: офсетний + крейдований
Вага: 1620 г
290 грн Придбати

Гнат Хоткевич
«Музичні інструменти українського народу»

Оправа: тверда
Формат: В5 (240х170х30 мм)
Обсяг: 512 с., 202 іл.
Папір: офсетний
Вага: 944 г
150 грн Придбати

Федір Вовк
«Студії з української етнографії та антропології»

Оправа: тверда
Формат: В5 (170х240х28 мм)
Обсяг: 464 с., 199 іл.
Папір: офсетний + крейдований
Вага: 922 г
150 грн Придбати

Михайло Драґан
«Українські деревляні церкви»

Оправа: тверда
Формат: А4 (200х260х30 мм)
Обсяг: 450 с., 273 іл.
Папір: крейдований
Вага: 1772 г
270 грн Придбати
Вгору