Анотація
Книгу складають спогади та листування видатного українського мистецтвознавця Павла Миколайовича Жолтовського (1904–1986 рр). Спогади та листування прокоментовано та проілюстровано. В додатках містяться архівні матеріали кримінальної справи мистецтвознавця, а також унікальні світлини із родинного архіву. Книга оснащена довідковим апаратом — преліком ілюстрацій, іменним, предметним та пам’яткознавчим покажчиками.
Високохудожні спогади охоплюють період 1920-30-х років — час розвитку українського музейництва та мистецтвознавства, що буде репресоване у кінці 1930-х років. Музейна справа Харкова, Житомира, Львова та інших міст України; перші спроби на мистецтвознавчому шляху, етнографічні експедиції разом із Стефаном Таранушенком з обмірів та вивчення української архітектури – все настільки дотепно і колоритно відбито у спогадах Павла Жолтовського, що книга сприймається як мистецький твір. Надзвичанйо цінні філософські роздуми автора про знищення цілих шарів української культури у вигляді архітектурної спадщини.
Листування містить листи Павла Жолтовського до Стефана Таранушенка, Володимира Кравченка, Павла Попова, Порфирія Мартиновича, Всеволода Зуммера тощо.
У 2013 році на Форумі видавців у Львові книга увійшла до 20 кращих видань року.
Відгуки
Наразі відгуків немає.